Hétvégeken vagy szabadság ideje alatt együtt lehetünk a családdal, mindemellett egészséges zöldségeket, gyümölcsöket termeszhetünk és fogyaszthatunk benne. Milyen sok örömet kapunk, amikor a gyerekeink vagy unokáink megpillantanak egy szép piros epret, vagy mosolygó cseresznyét és saját maguk szakítják le, és fogyasztják el ott a kertben.
Harmónia a kertben
Reggel, amikor kimegyünk a kertbe, nézzük a napfelkeltét, élvezzük az első napsugarak melegét, hallgatjuk a közelben lévő madarak énekét, miközben a saját kertünkben termesztett citromfű vagy borsmenta teát elfogyasztjuk. Érezzük a földből és növényeinkből áradó erőt: a békét és nyugalmat. Több értelmet ad életünknek minden napszakban, együtt lenni a természettel, puszta kézzel érinteni a meleg kerti földet, vetni, földet művelni, növényeket gondozni. Az érett zöldségeket, gyümölcsöket leszedni, a termést elrakni, befőzni, tartósítani. A kert gazdagít testben és lélekben egyaránt.
Törekedjünk a fenntartható, természetes kertészkedésre!
Rengeteg kerti munka feleslegessé válik, türelemmel és jó megfigyelő képességgel. A kertben mindennek meg van a maga értelme, a kertben nincs jó és rossz. Egy-egy betegség (pl. lisztharmat) kialakulása, jelezheti például azt, hogy rosszul választottuk meg a termőhelyhez az ültetett növényt. A természet egyszerű: az összes körforgás (csírázás, növekedés, virágzás, terméshozás, elmúlás) az ember beavatkozása nélkül történik. Nem nehéz nagyobb teret adni a természetnek a kertünkben. A változatos kultúra vadnövényekkel történő kialakításával le tudunk mondani a szintetikus növényvédő szerek alkalmazásáról is. A természetes kertekben, természetes módszerekkel folyik a gazdálkodás, komposzttal, vegyes kultúrával, mulccsal, vetésforgóval. A középpontban a fajok sokfélesége áll. Legyen türelmünk, adjunk időt magunknak, és kis figyeléssel megláthatjuk, hogy mennyi mindent kínál nekünk a természet. Még egy kicsiny parányi kert is sok örömet, harmóniát kikapcsolódást és töltődést jelenthet a léleknek. Érintsük meg a természetet!